Küs barış, burnun iki karış😔


Oysa 4.evredeydik en son.

Ne mutlu ne aşıktım yine, yeni, yeniden… 13.yılımıza giriyoruz derken nazar mı değdirdim bilinmez, şimdi sessizlik yemini etmiş gibiyiz.

Keşke küs olsaydık,  sus pus olmasaydık. En çok, en büyük korkum buydu. Beni yine sessizliğe terk etmen, neden? Beni mi, seni mi? Kimi cezalandırıyorsun acaba?

Hep en masum, en saf  seni, temize çeken bir tuhaf yüreğim var. Sana kızsam kırılsam alınsam,  derhal kaşlarını çatan bir yürek,  “Deme öyle,  kim bilir ne dayanılmaz acılar içerisindedir O da!” der ve hemen üzerindeki tozu toprağı temizler, gözüm yaşlı adına dualar ederken bulurum kendimi.

Söylesene ben de olmayan neydi? Ya da sende?

Neden hep ceza almış çocuklar gibisin, dokunulmaz, suçlu, yasaklı… Her teneffüste cezalı bir çocuğu sevdiğim için oynamayı eğlenmeyi erteleyendim. Sınıfın en uzak köşesinde bana dil çıkarsan,  pöf desen de kıyamadığımdan sana, taraf olacağım diye, eğlenen diğerlerine imrenerek bakandım. Seni bekleyen ben, cezan biter bitmez arkadaşların ile oynadığına şahit olduğumda; incitirdin beni,…

Neden benimle oynamıyordun? Kızlarla oynarsan seninle alay mı ederler ki? Ya da ben çirkin,  hastalıklı,  ucube miydim ki?

Herkes gidince, okul bahçesinin bankında söylediklerin, hissettiklerim yalan değil, olamazdı ki..

“Ben dünyanın en büyük aşığı olabilirim! Ben koynunda yüz sene bin sene durabilirim! ”

Screenshot_2019-08-22-23-07-23-1

“Bilmez misin, susmak endişelendirirdi beni. Küssek küsmüşsek şanslı olduğumu düşünürdüm. Çünkü küsmek; dürüstlüktür. Çocukça ve ondan dolayı saftır, yalansızdır. Küsmek; seni seviyorumdur, vazgeçmemektir, beni anla’dır… Küsmek; kızdım ama hala buradayımdır, gitmiyorumdur, gidemiyorumdur… Küsmek; nazlanmaktır, yakın bilmektir,  benim için değerlisindir… Küsmek; sevdiğini söyle demektir. Küsmek; umuttur, acıları bitirmektir, emin olmaktır. Yani küsmek sevimlidir, susmak acı, kekremsi, uzak ve kayboluştur.”

Yani demem o ki, umarım barışırız, umarım bu sefer hepten batırmamışızdır… Umarım vazgeçmeden … 

Screenshot_2019-07-30-09-58-21-1

Küheylan’a…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s